Fraai en licht appartement van ca. 94 m² gelegen op de bovenste etages van een Rijksmonument uit 1730. Het appartement is gelegen op de vierde en bovenste verdieping en is te bereiken via een lift. Op de begane grond is een privé garage met plek voor twee auto’s
Vanuit de woning is er fraai zicht over het water van de Brouwersgracht en de monumentale omgeving.
Rondleiding
Gemeenschappelijke entree vanuit de Driehoeksstraat met lift naar de vierde etage. Entree in hal met garderobe en gastentoilet. Het lichte woonvertrek met woonkeuken heeft een origineel balkenplafond en ramen aan twee zijdes. De smaakvolle keuken met eiland is van Bulthaup en voorzien van inbouwapparatuur. Het zitgedeelte heeft een open haard en een Frans balkon met uitzicht op de gracht. Door de hele verdieping ligt een fraaie houten vloer.
Op de vijfde etage zijn twee slaapkamers. De grote slaapkamer heeft een open gewerkte kap met een nokhoogte van 3,70 meter. De smaakvolle badkamer is voorzien van inloopdouche, toilet en dubbele wastafel.
Op de begane grond is een aparte berging van circa 3 m² voor het opslaan van spullen. Uniek is de eigen garage van circa 45 m². In de garage zijn twee auto’s te parkeren.
Buurtgids
De woning is gelegen op een mooie locatie in de authentieke en historische Jordaan. Gekenmerkt door levendigheid, traditionele hofjes en pleinen. Daarnaast zijn er uitgebreide voorzieningen, zoals de 9-Straatjes, vele galerieën, koffiesalons, cafés, restaurants en verschillende supermarkten.
Iedere zaterdag komen de Lindengracht en de Noordermarkt helemaal tot leven door de gezellige markt, met delicatessen, maar ook voor de dagelijkse boodschappen, lunch en ontbijt kunt u hier terecht. Op loopafstand is de Haarlemmerstraat gelegen, één van de leukere winkelstraat van Nederland. Tevens is het huis dichtbij het Westerpark.
Bijzonderheden
• Gebruiksoppervlakte wonen circa 94 m²
• Frans balkon
• Gelegen op eigen grond
• Dubbel glas aan de grachtzijde
• Open haard
• Airconditioning in de slaapkamer aan de voorzijde
• Vloerverwarming in de badkamer
• Servicekosten VvE € 153,88 per maand voor het appartement
• Servicekosten VvE € 55,- per maand voor de garage
• In 1998 is het pakhuis omgebouwd tot appartementen
• Rijksmonument
• Rijksbeschermd stadsgezicht
• Onderdeel UNESCO Werelderfgoed

Pakhuis Driehoek
Wonen in het historische centrum van Amsterdam, in een monumentaal pakhuis. Dit appartement is van alle moderne gemakken voorzien; een garage met laadpaal op de begane grond, keuken met diverse inbouwapparatuur, airconditioning in de slaapkamer voor de warme zomerdagen en vloerverwarming in de badkamer voor de koude winterdagen.
Het appartement is gelegen in De Jordaan, een van oudsher typisch Amsterdamse volksbuurt. En nu nog steeds, maakt het deel uit van een bruisend deel van de stad met diverse winkeltjes, gezellige kroegen en hippe eettenten. Op maandag en zaterdag is er ook de Noordermarkt, met diverse kramen voor sieraden, kleren, antiek en biologische etenswaren.
De ideale plek voor het echte Amsterdamse leven.
Daniël de Bont | Makelaar Broersma Wonen

Het gebouw
Het pand Driehoek vormt samen met de Brouwersgracht 203 en 205 een groep van drie pakhuizen. Het heeft twee kadastrale adressen, namelijk Driehoekstraat 1 en Brouwersgracht 723. Het appartement heeft in 1998 zijn huidige adres gekregen, nadat het pand was omgebouwd tot een appartementencomplex.
Er is geen stad in Europa met zo’n groot bezit aan dergelijke monumenten als Amsterdam. Bijna alle goederen die in de wereld werden verhandeld, werden in Amsterdamse pakhuizen opgeslagen. In het begin van de 17de eeuw werden op grote schaal pakhuizen gebouwd. Deze pakhuizen zijn net als koopmanshuizen smal, diep en hoog.
Pakhuizen zijn goed te herkennen aan de verticale rij zoldervensters met luiken. Vaak zijn deze vensters aan de bovenzijde rond, maar er komen ook pakhuizen met rechthoekige vensters voor. Pakhuizen hebben meestal een tuitgevel. Tot ver in de 18de eeuw werden pakhuizen met tuitgevels gebouwd. Er zijn weinig uiterlijke verschillen tussen 17de en 18de -eeuwse pakhuizen. Het Amsterdamse pakhuis is eeuwenlang, met weinig veranderingen, gebouwd. Hierdoor zijn ze vaak moeilijk te dateren.




Wonen en koken
Het appartement is zowel bereikbaar met de trap als met de lift. Bij binnenkomst in de hal is een garderobe, video intercom en apart toilet. De open keuken vormt het hart van het appartement en heeft een moderne witte afwerking. De keuken is van Bulthaup en is onder andere voorzien van een wijnklimaatkast, 4-pits gasstel, dubbele oven en koel-/ vriescombinatie. De woonkamer is gericht op de Brouwersgracht en heeft een Frans balkon met openslaande deuren. Vanaf hier is er prachtig uitzicht over de gracht. De gezellige open haard maakt de sfeer in deze woning compleet.







Slapen en baden
De hoofdslaapkamer is gelegen aan de voorzijde van het appartement en heeft eveneens een Frans balkon met openslaande ramen. Deze slaapkamer is daarnaast voorzien van airconditioning.
De centrale badkamer heeft vloerverwarming, een douche, dubbele wastafel en toilet. Aan de achterzijde is een tweede slaapkamer met toegang tot een wasruimte met aansluiting voor wasmachine en droger.







De garage
Het appartement beschikt over een privé parkeergarage van circa 47 m² op de begane grond. De garage is bereikbaar via de Driehoekstraat en heeft een elektrische deur. Er is ruimte voor één tot twee auto’s en het plaatsen van fietsen. Er is ook een laadpaal aanwezig voor elektrische auto’s.




De woning is gelegen op een mooie locatie in de authentieke en historische Jordaan. Gekenmerkt door levendigheid, traditionele hofjes en pleinen. Daarnaast zijn er uitgebreide voorzieningen, zoals de 9-Straatjes, vele galerieën, koffiesalons, cafés, restaurants en verschillende supermarkten. Iedere zaterdag komen de Lindengracht en de Noordermarkt helemaal tot leven door de gezellige markt, met delicatessen, maar ook voor de dagelijkse boodschappen, lunch en ontbijt kunt u hier terecht. Op loopafstand is de Haarlemmerstraat gelegen, één van de leukere winkelstraat van Nederland. Tevens is het huis dichtbij het Westerpark.
Bereikbaarheid
Het huis is op alle wijze goed te bereiken, met de fiets is Amsterdam Centraal Station binnen 5 minuten te bereiken, en ook de A10 ligt met de auto op 10 minuten afstand.
Vanaf het Haarlemmerplein vertrekken diverse trams en bussen. Tram 5 rijdt naar het Amstelveens Stadshart en de bussen rijden onder andere naar station Sloterdijk, Geuzenveld en Slotervaart.
Parkeergelegenheid
Het appartement beschikt over een eigen privé parkeergarage.
Parkeren is ook mogelijk via een vergunningenstelsel op de openbare weg (vergunningsgebied Centrum 2b.). Met een parkeervergunning voor Centrum-2b mag u parkeren in Centrum-2.Een parkeervergunning voor bewoners kost € 300,- per 6 maanden. Momenteel is er voor dit vergunningsgebied een wachttijd van 16 maanden. Een tweede parkeervergunning is in dit gebied niet mogelijk. (Bron: Gemeente Amsterdam, oktober 2023).

Wat de bewoners gaan missen
Ons bijzondere huis aan één van de mooiste grachten van Amsterdam ligt in het centrum maar is toch in allerlei opzichten vrij en rustig gelegen. Het is er stil want er is weinig verkeer omdat het huis op een soort eiland ligt waar geen doorgaand verkeer is. Ook hoor je, door de goede renovatie van dit prachtige pakhuis uit 1730, geen enkel burengeluid. Ronduit schitterend is het vrije zicht op de Brouwersgracht, zowel vanuit de woonkamer als vanuit de hoofdslaapkamer. En ja, het blijft een spektakel om met je auto de enorme garage onder het huis binnen te rijden en vervolgens binnendoor met de lift naar binnen te gaan. Dat zie je niet vaak in het centrum. Het pand is prachtig en van de zijkant net een kasteel. Wij houden net als onze medebewoners erg veel van het pand en zorgen er samen dan ook goed. Zeer recent hebben er grote restauratiewerkzaamheden aan dak, gevels, kozijnen en achterzijde plaatsgehad, waardoor het pand er weer voor jaren tegen kan.
Er zijn veel plekken in het huis waar je aangenaam kunt verblijven. Er zijn ook veel ramen met steeds weer een ander zicht op de gracht of de buurt. Wij zitten graag in de woonkamer op onze grote bank, met zicht op de gracht. Maar ook achter de wastafel in de badkamer is een prachtige plek, met zicht op de daken van de Jordaan. En het allermooist is uitslapen in ons grote bed met de deuren naar het frans balkon open, met zicht op de wuivende bomen aan de gracht. Een droom!
Bijzonder aan de ligging van het huis is de rust binnen en er direct omheen maar tegelijkertijd de zeer korte afstand naar alles wat de Jordaan zo bijzonder maakt. De Haarlemmerdijk is nog altijd een authentieke winkelstraat met allerlei buurtwinkels voor voeding, kleding en alles wat leuk is. De zaterdagmarkt op de Lindengracht is om de hoek en de Brouwersgracht zelf is in een woord prachtig
Het huis ligt midden in de Jordaan en dat daar veel leuke plekken zijn om wat te eten of te drinken hoeft geen betoog. Café Thijssen is vlak om de hoek en ga op een mooie dag eens naar Café Tabac, liggend op kussens aan de Prinsengracht zie je het stadse leven langs trekken. Op de Haarlemmerdijk zijn vele boetieks en de serviezenwinkel van Vivian Hann sla ik bijna nooit over, wat een geweldige spullen! Voor de aardigste fietsenmaker moet je naar de Westerstraat en voor het lekkerste brood naar B-Brood. En echt dichtbij is Louman Jordaan, voor de allerbeste vleeswaren. Wel een rij op zaterdag want iedereen weet dit.
In de loop der tijd hebben we veel aan het huis vernieuwd, verbouwd, geschilderd en gedaan. Het is onze comfortabele plek. Met de prachtige balken, de karaktertrekken van een pakhuis en de superligging in de Jordaan kan het niet anders of wij gaan dit huis missen. Het was een geweldig avontuur om een aantal jaren op dit zeer karakteristieke pand te mogen passen en weggaan doet dan ook zeer. Wij gaan een nieuw avontuur aan, in Barcelona, en zullen nog vaak met weemoed aan deze fantastische plek terugdenken.

