Licht en sfeervol dubbelbovenhuis van circa 94 m² nabij het Frederik Hendrikplantsoen. Het beschikt over een royale woonkamer, nette keuken, drie slaapkamers, een badkamer en een balkon op het zuidoosten.
Rondleiding
Het appartement heeft een heeft een entree vanaf de tweede etage en lichte woonkamer die nagenoeg de gehele derde etage omvat met drie hoge ramen met uitzicht op de straat. De sierplafonds en schouw geven de ruimte karakter en is volop ruimte voor een living en eetgedeelte. De laminaatvloer loopt door over de gehele verdieping en zorgt voor samenhang. De nette keuken ligt aan de achterzijde en is compact en doelmatig ingericht. Donkerblauwe fronten combineren met een licht werkblad.
De kapverdieping is ingericht als slaapverdieping. Momenteel is de ruimte ingericht met drie slaapkamers, waarvan twee aan de achterzijde waarvan één met wastafel. De badkamer is compact en voorzien van een douche, wastafel en dakraam voor daglicht en ventilatie. Daarnaast is op deze verdieping een separaat toilet aanwezig.
Het balkon bevindt zich aan de achterzijde van de woning en is direct toegankelijk vanuit de keuken. De houten vlonders geven de buitenruimte een verzorgde uitstraling. De ligging is het zuidoosten en er is zicht over de binnenterreinen, de situering aan de achterzijde zorgt voor een relatief rustige en beschutte buitenruimte.
Een sfeervol dubbelbovenhuis op een fijne plek in Amsterdam.
Buurtgids
De Fagelstraat ligt in een levendig en gewild deel van Amsterdam-West, tussen het Westerpark en de Jordaan. De omgeving kenmerkt zich door een mix van karakteristieke bebouwing, rustige woonstraten en een breed aanbod aan voorzieningen.
Op loopafstand bevinden zich diverse koffiebars, zoals Back to Black, en lunchzaken waar de buurt samenkomt. Langs de Haarlemmerweg, in de Staatsliedenbuurt en richting de Jordaan ligt een gevarieerd aanbod aan cafés, ambachtelijke bakkerijen en restaurants. Het Westergasterrein fungeert als cultureel en culinair middelpunt, met horeca, markten en evenementen gedurende het hele jaar.
Voor groen en ontspanning ligt het Westerpark op enkele minuten afstand. Daarnaast biedt het nabijgelegen Frederik Hendrikplantsoen een kleinschaliger en rustiger alternatief. Dit parkje aan het water heeft een intiem karakter en is geschikt voor een korte wandeling, een moment op een bankje of spelen in het groen. De combinatie van grotere en kleinere groengebieden maakt de buurt evenwichtig en prettig om in te wonen.
Bijzonderheden
• Gebruiksoppervlakte wonen circa 94 m²
• Balkon op het zuidoosten van circa 4 m²
• Gelegen op erfpacht, de huidige canon is € 87,15 per jaar – einde tijdvak 16 juli 2028
• Er is reeds overgestapt naar eeuwigdurende erfpacht onder de gunstige voorwaarden, de canon is € 1611,73 (wordt jaarlijks wel geïndexeerd)
• Energielabel C
• Recent zijn de kozijnen aan de voorzijde vervangen inclusief dubbel glas
• Dubbel glas, kunststof en houten kozijnen
• Servicekosten VvE € 150,- per maand
• Er zal een niet zelfbewonersclausule worden opgenomen in de koopakte
Aan de Fagelstraat, op korte afstand van het Westerpark, ligt dit sfeervolle dubbel bovenhuis van 94 m², verdeeld over twee woonlagen. De woning bevindt zich op de derde en vierde verdieping van een karakteristiek pand uit de negentiende eeuw. De combinatie van originele architectuur, een praktische indeling en een rustige ligging in een levendige stadswijk maakt dit appartement bijzonder geschikt voor wie centraal wil wonen in Amsterdam.
Judith de Jong | Makelaar Broersma Wonen
De gevel aan de Fagelstraat kenmerkt zich door roodbruine baksteen, hoge vensters en een uitgesproken kroonlijst. De ramen en de detaillering in het metselwerk geven het pand een statige uitstraling die typerend is voor de bouwperiode. Het appartement is gesitueerd op de bovenste twee woonlagen.
De Fagelstraat wordt gekenmerkt door een mix van bouwstijlen, met een sterke nadruk op de Amsterdamse School en vroege twintigste eeuwse woonhuisarchitectuur.
Het appartement beschikt over een lichte woonkamer die nagenoeg de gehele derde etage omvat, met drie hoge ramen en uitzicht op de straat. De sierplafonds en schouw geven de ruimte karakter en er is volop ruimte voor een living en eetgedeelte. De laminaatvloer loopt door over de gehele verdieping en zorgt voor samenhang.
De nette keuken ligt aan de achterzijde en is compact en doelmatig ingericht. Donkerblauwe fronten combineren fraai met een licht werkblad.
De kapverdieping is ingericht als slaapverdieping. Momenteel is de ruimte ingedeeld met drie slaapkamers, waarvan twee aan de achterzijde, waarvan één met wastafel.
De eenvoudige badkamer is compact en voorzien van een douche, wastafel en dakraam voor daglicht en ventilatie. Daarnaast is op deze verdieping een separaat toilet aanwezig.
Het balkon bevindt zich aan de achterzijde van de woning en is direct toegankelijk vanuit de keuken. De houten vlonders geven de buitenruimte een verzorgde uitstraling. De ligging is op het zuidoosten en er is zicht over de binnenterreinen. De situering aan de achterzijde zorgt voor een relatief rustige en beschutte buitenruimte.
De Fagelstraat ligt in een levendig en gewild deel van Amsterdam-West, tussen het Westerpark en de Jordaan. De omgeving kenmerkt zich door een mix van karakteristieke bebouwing, rustige woonstraten en een breed aanbod aan voorzieningen.
Op loopafstand bevinden zich diverse koffiebars, zoals Back to Black, en lunchzaken waar de buurt samenkomt. Langs de Haarlemmerweg, in de Staatsliedenbuurt en richting de Jordaan ligt een gevarieerd aanbod aan cafés, ambachtelijke bakkerijen en restaurants. Het Westergasterrein fungeert als cultureel en culinair middelpunt, met horeca, markten en evenementen gedurende het hele jaar.
Voor groen en ontspanning ligt het Westerpark op enkele minuten afstand. Daarnaast biedt het nabijgelegen Frederik Hendrikplantsoen een kleinschaliger en rustiger alternatief. Dit parkje aan het water heeft een intiem karakter en is geschikt voor een korte wandeling, een moment op een bankje of spelen in het groen. De combinatie van grotere en kleinere groengebieden maakt de buurt evenwichtig en prettig om in te wonen.
Bereikbaarheid
Het appartement aan de Fagelstraat 86-3 is uitstekend bereikbaar met de fiets, het openbaar vervoer en de auto. Op korte loopafstand bevinden zich de tram- en bushaltes aan het Frederik Hendrikplantsoen, waar diverse tram- en buslijnen stoppen. Deze bieden snelle en directe verbindingen naar onder andere Amsterdam Centraal Station, het Leidseplein, Sloterdijk, Amsterdam-West en andere delen van de stad.
Met de fiets zijn het centrum van Amsterdam, de Jordaan, winkels, horeca en culturele voorzieningen binnen enkele minuten bereikbaar. Met de auto zijn de uitvalswegen en de Ring A10 binnen circa 15 minuten te bereiken.
Parkeergelegenheid
Parkeren is mogelijk via een vergunningenstelsel op de openbare weg (vergunningsgebied West-7.4). Met een parkeervergunning voor West-7.4 mag u parkeren in West-7. Een parkeervergunning voor bewoners kost € 199,93 per 6 maanden. Momenteel geldt voor dit vergunningsgebied een wachttijd van 2 maanden. Een tweede parkeervergunning is in dit gebied niet mogelijk. (Bron: Gemeente Amsterdam, maart 2026)