Appartement van circa 59 m², gelegen in de Oosterparkbuurt. Het appartement heeft diverse authentieke details en beschikt over een woonkamer en suite, een open keuken, slaapkamer en badkamer. Het heeft aan de voorzijde een Frans balkon en aan de achterzijde een zonnig balkon dat grenst aan de eetkamer en keuken. Gelegen op eigen grond. Plan eenvoudig zelf je bezichtiging in via deze link.
Rondleiding
De woonkamer en suite is open en licht, met een prettige plafondhoogte van bijna 3 meter, originele ornamenten en een doorlopende houten vloer die zorgt voor samenhang. De woonkamer aan de voorzijde grenst aan een Frans balkon met levendig uitzicht op de straat. Centraal is de eetkamer met voldoende ruimte voor een grote tafel. Aan de achterzijde bevindt zich de open keuken, praktisch ingericht en met directe toegang tot het ruime balkon op het zuidwesten, waar je volop van de zon geniet. De woning beschikt over één slaapkamer aan de voorzijde, rustig gelegen ten opzichte van de leefruimte. Het realiseren van een tweede slaapkamer behoort tot de mogelijkheden zonder dat dit ten koste gaat van het wooncomfort. De badkamer is compact en efficiënt ingedeeld met een inloopdouche en wastafel.
Aan zowel de voor- als achterzijde is een balkon aanwezig. Voor een kort moment buiten aan de straatzijde, en aan de achterzijde een ruimer en beschut balkon met groen uitzicht, geschikt om te zitten of te eten.
Wat de bewoners gaan missen
"Wat ik misschien nog wel het meest ga missen, is de grote karakteristieke woonkamer. Het is zo’n fijne, open ruimte waar je moeiteloos grote groepen vrienden en familie ontvangt. Lange avonden aan tafel, goed eten, mooie gesprekken. En dan het balkon, gelegen op het zuiden, een plek waar de zon je altijd weet te vinden."
Buurtgids
Wonen dichtbij het Oosterpark betekent leven in een buurt die continu in beweging is, maar z’n ontspannen karakter nooit verliest. Alles ligt binnen handbereik; van verse koffie tot verfijnd dineren. Direct aan het park ligt Hotel Arena met zijn rustige terras onder de bomen. Voor een rustig terras aan het park of een verfijnde lunch is Pillows Grand Boutique Hotel Maurits at the Park een geliefde bestemming onder buurtbewoners. Verderop op de hoek van het Beukenplein, kruisend met de Oosterparkstraat, is Bar Bukowski, populair in de buurt voor een borrel en brunch. De Biertuin, Louie Louie en Buurtcafé de Tros, en Turbo liggen allemaal op loopafstand en vullen de avonden met levendigheid. Liever iets verfijnder? Restaurant De Kas in Park Frankendael biedt fine dining, vers geoogst uit eigen tuin. Voor de dagelijkse boodschappen is er volop keus: AH, Marqt, de Dappermarkt, én kleine speciaalzaken zoals bakker Hartog, kaaswinkel Abraham Kef en biologische slagerij De Groene Weg. Scholen en opvanglocaties zijn er in de directe omgeving. Basisscholen als De Witte Olifant, Montessorischool Oost en De Archipel zijn goed aangeschreven.
Bijzonderheden
• Gebruiksoppervlakte wonen circa 59 m²
• Balkon aan de achterzijde van circa 5 m² en een Frans balkon aan de voorzijde
• Gelegen op eigen grond
• Energielabel C
• Servicekosten VvE € 99,-- per maand
• Mogelijkheid om een extra slaapkamer te creëren.
• Dubbel glas
• Houten vloer
• Originele ornamenten
Vrolik
Wat hier direct opvalt, is de royale leefruimte. De combinatie van woonkamer en eetkamer vormt één groot geheel waarin je gemakkelijk verschillende functies kunt laten samenkomen. Het is een ruimte die zich aanpast aan hoe je leeft, open en ruim, met voldoende plek om te zitten, te eten en te werken. De slaapkamer ligt aan de voorzijde en heeft daarmee een eigen positie binnen de woning. Dit zorgt ervoor dat de achterzijde volledig kan worden benut voor wonen en koken.
Een bijzonder element zijn de twee balkons. Aan beide zijden van de woning is er een buitenruimte, waardoor je op elk moment van de dag een plek in de zon of juist in de luwte kunt vinden. Dit geeft de woning een extra kwaliteit die je niet vaak ziet in dit type appartement.
Daarnaast biedt de woning flexibiliteit. De huidige indeling met één slaapkamer voelt ruim en open, maar er is een duidelijke potentie om een tweede slaapkamer te creëren. De alternatieve plattegrond laat zien hoe dit op een logische manier kan worden ingepast, zonder dat de kwaliteit van de leefruimte verloren gaat.
Een woning die ruimte biedt, in gebruik, in beleving en in mogelijkheden.
Anniek Steltenpool-Docter | Makelaar Broersma Wonen
Daniël de Bont | Makelaar Broersma Wonen
De woning is opgezet als een ruim en samenhangend geheel, waarin de nadruk ligt op openheid en gebruiksgemak. De leefruimte vormt het zwaartepunt en is bewust royaal gehouden, waardoor er een natuurlijke plek ontstaat voor wonen, eten en samenkomen. De combinatie van originele details en een rustige basis zorgt voor een evenwichtige uitstraling. Ornamentenplafonds, paneeldeuren en hoge plinten geven karakter, waarbij de doorlopende houten vloer en lichte wanden voor samenhang zorgen. Het geheel voelt verzorgd en in balans, zonder nadrukkelijk aanwezig te zijn. De keuken is compact en functioneel vormgegeven, met een heldere opstelling en een directe relatie tot het balkon aan de achterzijde. Hier wordt het dagelijks gebruik leidend: koken, openen van de deuren, even naar buiten stappen. Alles ligt binnen handbereik.
De slaapkamer aan de voorzijde heeft een meer besloten karakter en profiteert van de hoogte en het licht van de gevel. De positionering maakt dat deze ruimte losstaat van het leefgedeelte, wat bijdraagt aan rust en privacy.
Wat deze woning onderscheidt, is de combinatie van een grote leefruimte en de mogelijkheid tot aanpassing. De huidige opzet voelt ruim en comfortabel, maar laat zich relatief eenvoudig transformeren naar een indeling met twee slaapkamers. Deze flexibiliteit maakt de woning geschikt voor verschillende woonfasen. Daarnaast zorgen de twee balkons voor een vanzelfsprekende verbinding met buiten. Ze verlengen de woning en maken er altijd een plek voor mogelijk om even naar buiten te gaan.
De leefruimte is royaal opgezet en vormt een open geheel waarin wonen, eten en koken vanzelfsprekend samenkomen. Wat direct opvalt, is de hoogte van het plafond, die de ruimte extra lucht en elegantie geeft. In combinatie met de doorlopende houten vloer ontstaat een rustige basis die de verschillende functies met elkaar verbindt. De woonkamer ligt aan de voorzijde en heeft een directe relatie met het kleinere balkon. De deuren kunnen open, waardoor deze buitenruimte een verlengstuk wordt van het zitgedeelte. Hier zit je dichter bij de stad, met zicht op de straat en het dagelijkse leven dat zich daar afspeelt. Het is een plek die je gemakkelijk even gebruikt, zonder dat het veel ruimte vraagt.
Centraal in de woning ligt de eetkamer, die naadloos aansluit op zowel de woonkamer als de keuken. Dit is de plek waar de ruimte echt samenkomt. De maatvoering maakt het mogelijk om hier royaal te tafelen, terwijl de open verbinding met de keuken zorgt voor een vanzelfsprekende dynamiek tijdens het koken en samenzijn. Aan de achterzijde ligt de keuken, praktisch ingericht en direct verbonden met het grote balkon. Hier verandert het gebruik van de woning. De deuren openen naar buiten en maken het balkon een volwaardig onderdeel van de leefruimte. Door de ligging op het zuidwesten is dit een plek waar je lang van de zon geniet, met voldoende ruimte om te zitten en te eten.
De combinatie van deze twee buitenruimtes geeft het wonen een extra dimensie. Aan de voorzijde de levendigheid en het contact met de straat, aan de achterzijde de rust en de ruimte om langer te verblijven. De indeling van het geheel is flexibel. De huidige opzet biedt een ruime, open leefomgeving, maar laat zich aanpassen. Met een andere indeling kan een tweede slaapkamer worden gerealiseerd, terwijl er nog steeds een comfortabele woonruimte overblijft.
De slaapkamer ligt aan de voorzijde van de woning en heeft een eigen, rustige positie binnen het geheel. Waar de woonkamer voelt als een open ruimte, voelt de slaapkamer meer besloten en overzichtelijk. Dit maakt het een prettige ruimte om je terug te trekken. Het appartement biedt daarnaast de mogelijkheid om een tweede slaapkamer te realiseren. In de alternatieve indeling wordt een deel van de leefruimte afgescheiden, waardoor een extra royale kamer ontstaat. Deze aanpassing sluit goed aan op de bestaande structuur van de woning. De badkamer is compact en doelmatig ingericht. De inloopdouche, wastafel en opbergruimte zijn efficiënt geplaatst, waardoor de ruimte prettig functioneert zonder overdaad.
Aan beide zijden van de woning is een balkon aanwezig, elk met een eigen karakter en gebruik. Het balkon aan de voorzijde grenst direct aan de woonkamer en is compacter van opzet. Het is een prettige plek voor een kort moment buiten, een kop koffie of om even de dag te beginnen. Aan de achterzijde ontvouwt zich het tweede balkon, dat aanzienlijk royaler is en direct aansluit op de eetkamer en keuken. Door de ligging op het zuidwesten profiteert het balkon van veel zon, met name in de middag en avond. De maatvoering maakt het mogelijk om hier een leuke eetset of loungebank neer te zetten, waardoor het balkon echt onderdeel wordt van het dagelijks leven. De beschutte ligging en het uitzicht op de binnentuinen geven deze plek een rustige, bijna groene sfeer. Hier verschuift de woning van stedelijk naar ontspannen, zonder de verbinding met de stad te verliezen.
Wonen dichtbij het Oosterpark betekent leven in een buurt die continu in beweging is, maar z’n ontspannen karakter nooit verliest. Alles ligt binnen handbereik; van verse koffie tot verfijnd dineren. Direct aan het park ligt Hotel Arena met zijn rustige terras onder de bomen. Voor een rustig terras aan het park of een verfijnde lunch is Pillows Grand Boutique Hotel Maurits at the Park een geliefde bestemming onder buurtbewoners. Verderop op de hoek van het Beukenplein, kruisend met de Oosterparkstraat, is Bar Bukowski, populair in de buurt voor een borrel en brunch. De Biertuin, Louie Louie en Buurtcafé de Tros en Turbo liggen allemaal op loopafstand en vullen de avonden met levendigheid. Liever iets verfijnder? Restaurant De Kas in Park Frankendael biedt fine dining, vers geoogst uit eigen tuin. Voor de dagelijkse boodschappen is er volop keus: AH, Marqt, de Dappermarkt, én kleine speciaalzaken zoals bakker Hartog, kaaswinkel Abraham Kef en biologische slagerij De Groene Weg. Scholen en opvanglocaties zijn er in de directe omgeving. Basisscholen als De Witte Olifant, Montessorischool Oost en De Archipel zijn goed aangeschreven.
Bereikbaarheid
Het appartement is uitstekend bereikbaar met zowel de auto als het openbaar vervoer. Via de S100 en S113 rijd je binnen enkele minuten de Ring A10 op, waardoor je snel toegang hebt tot andere delen van de stad en daarbuiten. Dankzij de centrale ligging zijn het Oosterpark, het Flevopark en het centrum gemakkelijk te bereiken. In de directe omgeving bevinden zich diverse tram- en bushaltes aan de Linneausstraat.. Daarnaast ligt station Amsterdam Muiderpoort op slechts 15 minuten loopafstand, met snelle treinverbindingen naar onder andere Amsterdam Centraal en de rest van Nederland.
Parkeergelegenheid
Parkeren is mogelijk via een vergunningenstelsel op de openbare weg (vergunningsgebied Oost-1a). Met een parkeervergunning voor Oost-1a mag u parkeren in Oost-1 en Oost-2. Een parkeervergunning voor bewoners kost € 199,93 per 6 maanden. Momenteel is er voor dit vergunningsgebied een wachttijd van 5 maanden. Een tweede parkeervergunning is in dit gebied niet mogelijk. (Bron: Gemeente Amsterdam, mei 2026).
Dit huis is voor mij altijd zoveel meer geweest dan alleen een plek om te wonen. Het is een plek waar herinneringen zijn gemaakt, waar gelachen is, en waar het leven zich in alle rust en gezelligheid heeft afgespeeld. Wat ik misschien nog wel het meest ga missen, is de grote karakteristieke woonkamer. Het is zo’n fijne, open ruimte waar je moeiteloos grote groepen vrienden en familie ontvangt. Lange avonden aan tafel, goed eten, mooie gesprekken. En dan het balkon, gelegen op het zuiden, een plek waar de zon je altijd weet te vinden. Door de beschutte ligging kun je hier eigenlijk het hele jaar door genieten. Wat dit terras extra bijzonder maakt, is het uitzicht: een groene zee van bomen en planten die een rust en zachtheid geven die je niet snel zou verwachten midden in de stad. Met een kop koffie in de ochtendzon of een glas wijn aan het eind van de dag voelt het hier alsof je even helemaal weg bent. Ook de ligging van de woning geeft het hele jaar door enorm veel lichtinval.
Wat deze plek ook zo uniek maakt, is de omgeving. Je hebt hier een enorme keuze aan gezellige cafés en fijne restaurants om de hoek op het Beukenplein, waardoor je altijd iets te kiezen hebt, terwijl je thuis juist die rust en het groen ervaart.
Ik hoop dat de volgende bewoners hier net zoveel geluk, warmte en mooie momenten zullen ervaren als ik heb gedaan. Dit huis heeft een bijzondere plek in mijn hart, en ik weet zeker dat het dat ook voor jullie kan worden.
Mijn go to plekken in de buurt (bijna te veel om op te noemen, een kleine selectie)
– ochtendkoffie en een krantje lezen bij Coffee Bru
– lekker brood, kaas, beleg en wijn bij Eriks Delicatessen
– lunch bij Teds brunch
– uitgebreid tafelen bij Clos, Massalia of Bar Bouche
– een avondwandeling met een ijsje van Massimo gelato
– Vincent traiteur en slagerij
– Hartogs Boterham
– Dappermarkt