Wonen in grandeur met uitzicht op het Vondelpark, in een prachtig en statig herenhuis uit 1894 dat volledig gemoderniseerd is met behoud van zijn oorspronkelijke sfeer, biedt een unieke woonervaring. Het huis beslaat in totaal 355 m2 woonoppervlakte verdeeld over vijf ruime etages, die op een praktische en evenwichtige manier zijn ingedeeld. Het pand is multifunctioneel te gebruiken met meerdere vertrekken die zowel groot als goed verdeeld zijn. Bovendien beschikt de woning over meerdere buitenruimten op het zuiden, waaronder een dakterras. Vanaf hier is niet alleen het Vondelpark optimaal te ervaren, maar biedt het ook een panoramisch uitzicht over Amsterdam Zuid. De Van Eeghenlaan, met name dit deel ervan, bevindt zich direct aan het Vondelpark en geniet daardoor van een rustige ligging, terwijl alle voorzieningen binnen handbereik zijn. Deze centrale locatie maakt het een ideale plek om te wonen, waar rust en groen gecombineerd worden met de nabijheid van alle gemakken van de stad.
Rondleiding
Het entree van dit statige herenhuis straalt grandeur uit, met een hoge hal voorzien van marmer en ornamenten die toegang biedt tot zowel de bel-etage als het souterrain. Het souterrain is een volwaardige verdieping met een ruime hoogte en voldoende daglicht. Aan de voorzijde bevindt zich een gastenkamer, in het midden een grote inpandige berging die ook geschikt is voor een extra badkamer, en een ruime laundry. Een lange gang met meerdere kasten leidt naar een toilet, de berging, de laundry en een extra ruimte die momenteel als werkruimte in gebruik is en grenst aan de op het zuiden gelegen binnentuin.
De bel-etage is een lichte verdieping waar de woonkeuken en een grote eetkamer vrijwel de hele verdieping beslaan. De moderne keuken is compleet uitgerust en voorzien van een kookeiland waar gasten graag aanschuiven. De eetkamer grenst aan een terras op het zuiden aan de achterzijde. De hal biedt toegang tot een fraaie trap die naar de eerste verdieping leidt, een garderobe en een gastentoilet.
Op de eerste verdieping is een prachtige salon aan de voorzijde met drie ramen breed en een erker die uitkijken over het Vondelpark. Deze kamer heeft een mooie eikenhouten vloer in een Hongaarse punt en een klassieke schouw met een gashaard. Aan de achterzijde bevindt zich een media kamer, die extra allure heeft gekregen door een fraaie erker die in 2010 is toegevoegd en die de verdieping extra cachet en licht geeft.
De twee bovenste verdiepingen omvatten vier ruime slaapkamers, twee badkamers, een kleedruimte en een technische ruimte. Alle kamers zijn voorzien van ingebouwde kasten en genieten van veel natuurlijk licht.
Het huis biedt op vrijwel elke verdieping een buitenruimte en het dakterras is een bijzondere ervaring met vrij zicht op het park en verder richting het zuiden. Het pand straalt een geheel eigen sfeer uit en maakt het daarmee uniek. Gelegen op eigen grond en met een woonoppervlakte van 355 m² biedt het huis een ultieme woonervaring aan het Vondelpark, waar bewoners kunnen genieten van groen en rust in combinatie met de dynamiek van de stad.
Wat de bewoonster gaan missen
"'s Nachts met open balkondeuren aan de voorkant luisteren naar het ruisen van de bomen in het Vondelpark."
Buurtgids
Deze woning is prachtig gelegen in het Museumkwartier, vlakbij de ingang van het Vondelpark, en in de nabijheid van de Cornelis Schuytstraat en de PC Hooftstraat. Deze locatie behoort tot de meest gewilde in Amsterdam. De buurt biedt een divers aanbod aan restaurants, cafés en winkels die perfect passen bij de internationale allure van de wijk. Mode-liefhebbers kunnen hun hart ophalen in de P.C. Hooftstraat, waar modehuizen zoals Burberry, Ba&sh en Isabel Marant Étoile gevestigd zijn. Wat deze buurt extra aantrekkelijk maakt, is de nabijheid tot het Centrum, De Pijp en Amsterdam Zuid, elk op loopafstand bereikbaar. Bewoners kunnen dus genieten van de rust en groen van het Vondelpark, terwijl alle dynamiek en voorzieningen van de stad binnen handbereik liggen.
Bijzonderheden
• Gebruiksoppervlakte wonen circa 355 m²
• Balkon/dakterras/tuin gelegen allen op het zuiden, totaal circa 65 m²
• Gelegen op eigen grond
• Interieurarchitect; Vlaardingerbroek&Wevers
• Informatie fundering; hoofdgebouw staat op de originele fundering, uitbouw is in 1998 nieuw gefundeerd.
• Renovatiejaar 2010
• Geen monument
• Gemeentelijk beschermd stadsgezicht

Park Van Eeghen
Het wonen aan het Vondelpark is een unieke troef, waarbij het vrije uitzicht op het groen en het rustgevende geluid van ruisende bladeren een oase van rust bieden te midden van de stad. De Van Eeghenlaan, specifiek dit gedeelte, draagt bij aan deze bijzondere locatie. Hoewel de naam “laan” suggereert, is het interessant op te merken dat het park niet de naam Van Eeghenpark draagt, hoewel de familie Van Eeghen cruciaal was voor de totstandkoming ervan.
Het huis “Park Van Eeghen” voldoet volledig aan de verwachtingen die de naam oproept: voornaam, elegant en met een historische uitstraling die gecombineerd is met moderne voorzieningen. Het interieur van het huis is een ervaring op zichzelf, waar kunst en een unieke levensstijl samenkomen. De tijdloze uitstraling van het huis nodigt uit om er te wonen, gasten te ontvangen en een kunstcollectie tentoon te stellen.
Elke verdieping van het huis biedt aangename buitenruimtes en nodigt uit om te genieten van het uitzicht. Het wonen hier is niet alleen een investering in rust en woongenot, maar plaatst je ook midden in de dynamiek van de stad, omgeven door alle voorzieningen die Amsterdam te bieden heeft.
Kees Kemp | Makelaar Broersma Wonen

Architectuur
Het huis aan de Van Eeghenlaan 28, gebouwd rond 1894, weerspiegelt de overgang van de welgestelde naar nieuwe, groenere woonbuurten zoals de Concertgebouwbuurt. Dit gebeurde tijdens een periode waarin stedelijke ontwikkeling in Amsterdam evolueerde naar residentiële wijken, geïnspireerd door Europese steden zoals Parijs. Het ontwerp van het pand, waarvan de architect niet meer te achterhalen is, omvatte oorspronkelijk drie huizen, waarbij nummer 28 het middelste en meest gedetailleerde huis werd. Het werd verfraaid met een vijfhoekige erker, krulversieringen op het dakkapel, en natuurstenen bekleding aan de onderzijde van de gevel. In 1949 werd het pand uitgebreid op de begane grond voor een bijkeuken en de installatie van de centrale verwarming. Later, in 1998, onderging het een grondige verbouwing tot een tandartspraktijk met woonruimte, inclusief een terras op de uitbouw en een balkon op de eerste verdieping, naast structurele versterkingen en isolatie-upgrades. In 2009 werd het huis verworven door de huidige eigenaar, met de intentie om het opnieuw als woonhuis te gebruiken. Het gerenommeerde architectenbureau Van Vlaardingenbroek & Wevers werd ingeschakeld om de woning aan te passen aan moderne woonbehoeften zonder afbreuk te doen aan de historische charme. Een gedetailleerde serre en een herindeling zorgden ervoor dat de oorspronkelijke elegantie van het huis werd benadrukt, terwijl asbest werd verwijderd en isolatie werd verbeterd.
Het huis is sindsdien goed onderhouden en heeft een heerlijk dakterras gekregen, toegankelijk via een dakopbouw, wat een extra dimensie toevoegt aan de Vondelpark-ervaring. Dit alles maakt het huis aan de Van Eeghenlaan 28 niet alleen een historisch juweel, maar ook een eigentijds en comfortabel thuis voor een gezin dat stijl en functionaliteit waardeert in een unieke, groene omgeving.




Wonen en koken
Het koken en samenkomen in Park Van Eeghen is een centrale activiteit in het huis. De woonkeuken, strategisch gelegen aan de parkzijde op bel-etage niveau, biedt een prachtig uitzicht op het park en scheidt zich af van de straatniveau auto’s. Met een moderne keuken en een ruim kookeiland, is het een ideale ruimte voor familie en gasten om samen te komen en te interageren. Het kookeiland biedt niet alleen plaats aan meerdere mensen om te eten en te borrelen, maar herbergt ook alle kookfuncties langs een lange wand met een houten blad dat warmte en functionaliteit toevoegt. De keuken is goed uitgerust met twee ovens, een magnetron en een zes-pits inductiekookplaat, naast apparatuur en hoge kasten aan de buitenzijde van het aanrecht. De suite is opnieuw opgebouwd in een nieuwe, meer functionele vorm, met een grote glazen servieskast die een elegant detail toevoegt en extra karakter biedt aan de ruimte.
De aangrenzende eetkamer heeft directe toegang tot een aangenaam terras, beide ruimtes zijn apart en toch verbonden door hun naadloze overgang in sfeer en materialen. Op de eerste verdieping biedt de woning een leefruimte met een panoramisch uitzicht op het park. De zitkamer strekt zich uit over de volledige breedte van het pand aan de voorzijde, met een karakteristieke erker die optimaal gebruik maakt van het parklandschap. Deze kamer, oorspronkelijk genaamd “De Sael” in het ontwerp, straalt grandeur uit met een prachtig plafond en een klassieke schouw. De kamer is ensuite met een extra kamer op het zuiden, momenteel gebruikt als mediaruimte en verrijkt met een prachtige serre ontworpen door Van Vlaardingenbroek & Wevers.






Slapen en baden
De twee bovenste woonlagen van Park Van Eeghen bieden samen vier ruime slaapkamers en drie badkamers, met een extra logeerkamer en de mogelijkheid voor een eigen badkamer in het souterrain, ideaal voor een nanny.
Op de tweede verdieping bevindt zich de ruim opgezette hoofdslaapkamer aan de voorzijde, met prachtig zicht op het park. Deze kamer grenst aan een kleedruimte en heeft een eigen badkamer. De vloer is hier fraai afgewerkt met een eikenhouten vloer in een Hongaarse punt patroon. De badkamer, gelegen aan de parkzijde, is uitgerust met een inloopdouche, ligbad en dubbele wastafel, waarbij het gebruik van licht marmer en wit sanitair een luxe en tijdloos serene sfeer creëert. Aansluitend aan de slaapkamer bevindt zich een grote inloopkast met veel bergruimte.
Op dezelfde verdieping, aan de achterzijde, bevindt zich nog een grote slaapkamer met eigen badkamer voorzien van een douche. Deze kamer profiteert van veel natuurlijk licht dankzij de ligging op het zuiden en heeft ingebouwde kasten met paneeldeuren.
Op de derde verdieping van het huis zijn twee riante slaapkamers gesitueerd. Eén kamer ligt aan de voorzijde en de andere op het zuiden. Beide delen een grote badkamer met marmeren en mozaïek tegels, voorzien van een dakraam dat natuurlijk licht binnenlaat. De ruime overloop op deze verdieping is eveneens licht en biedt toegang tot een dakopbouw en het dakterras.
Met deze indeling en voorzieningen biedt Park Van Eeghen niet alleen ruimte en comfort, maar ook een luxe en tijdloze woonervaring op een unieke locatie aan het Vondelpark.







Tuin en terrassen
Huis Park Van Eeghen biedt op vrijwel elke verdieping een buitenruimte, wat het huis een bijzonder open karakter geeft. Naast het park zelf, dat als natuurlijke buitenruimte fungeert, beschikt het huis over verschillende terrassen die uitnodigen om te genieten van het buitenleven.
Op de begane grond bevindt zich een beschutte tuin op het zuiden, grenzend aan de werkkamer. Deze tuin is kwalitatief ingericht met ingebouwde plantenbakken en een bank, waardoor het een aangename en rustige ruimte is. Een trap verbindt de tuin met de bel-etage, waar zich ook een zonneterras bevindt. Dit terras is gemakkelijk toegankelijk vanuit de eetkamer en nodigt vrijwel het hele jaar door uit om buiten te zitten en te genieten.
Op de tweede verdieping aan de parkzijde is er een balkon, maar als extra bijzonderheid heeft het huis ook een dakterras. Dit dakterras ligt hoog en vrij, waardoor je de hele dag door tot in de avond van de zon kunt genieten. Vanaf hier heb je een prachtig uitzicht over het zuiden tot aan de Zuidas, evenals over het park met het ruisen van de bomen.
Deze buitenruimtes maken wonen in Huis Park Van Eeghen niet alleen luxe en comfortabel, maar bieden ook de mogelijkheid om optimaal te genieten van de omgeving en het buitenleven, zelfs in het hart van de stad.



Buurtgids
Deze woning is prachtig gelegen in het Museumkwartier, vlakbij de ingang van het Vondelpark, en in de nabijheid van de Cornelis Schuytstraat en de PC Hooftstraat. Deze locatie behoort tot de meest gewilde in Amsterdam. De buurt biedt een divers aanbod aan restaurants, cafés en winkels die perfect passen bij de internationale allure van de wijk. Mode-liefhebbers kunnen hun hart ophalen in de P.C. Hooftstraat, waar modehuizen zoals Burberry, Ba&sh en Isabel Marant Étoile gevestigd zijn. Wat deze buurt extra aantrekkelijk maakt, is de nabijheid tot het Centrum, De Pijp en Amsterdam Zuid, elk op loopafstand bereikbaar. Bewoners kunnen dus genieten van de rust en groen van het Vondelpark, terwijl alle dynamiek en voorzieningen van de stad binnen handbereik liggen.
Bereikbaarheid
Het pand ligt heerlijk centraal. Met de fiets is de gehele binnenstad, Oud West en geheel Zuid heel goed bereikbaar. Daarnaast is deze locatie zowel met de auto als openbaar vervoer zeer goed bereikbaar. De Ring A10 is al binnen 5 autominuten te bereiken via afslag S108 (Oud-Zuid). Vanaf zowel de Van Baerlestraat als het Museumplein vertrekken meerdere tramlijnen, zoals tram 2, 3, 5, 12. Vanaf halte Concertgebouw vertrekt daarnaast het streekvervoer met onder andere een directe verbinding naar Luchthaven Schiphol. Met de fiets is Station Zuid binnen 5-10 minuten aan te rijden.
Parkeergelegenheid
Parkeren, vrijwel altijd voor de deur, is mogelijk via een vergunningenstelsel op de openbare weg (vergunningsgebied Zuid 8.1). Met een parkeervergunning voor Zuid 8.1 mag u parkeren in Zuid-1, Zuid-2 en Zuid-8. Een parkeervergunning voor bewoners kost 186,29 per 6 maanden. Momenteel is er voor dit vergunningsgebied een wachttijd van 5 maanden. Een tweede parkeervergunning is in dit gebied niet mogelijk. (Bron: Gemeente Amsterdam, juli 2024).

"Wij beschouwen het als een voorrecht om aan de rand van het Vondelpark te wonen. In de zomer omringd door groen en met het mooiste uitzicht over het park wanneer de bladeren vallen."

