Dit goed onderhouden dubbele benedenhuis van 172 m² bevindt zich aan een rustige, kindvriendelijke kade op een zeer gewilde woonlocatie. Het complex is in 2020 volledig gerenoveerd, inclusief funderingsherstel, en getransformeerd tot een comfortabel gezinshuis. De keuken vormt het hart van de woning en gaat naadloos over in de grote, ruime living en het eetgedeelte, dat uitkijkt over de Singelgracht.
Het huis beschikt verder over drie ruime en praktische slaapkamers, twee luxe badkamers en veel ingebouwde kastruimte. De fijne tuin is voorzien van vaste banken en een mooie Plataan. Gelegen op eigen grond met een goed functionerende VvE.
Rondleiding
De woning beschikt over een stijlvolle woonkamer aan de achterzijde, uitgerust met openslaande deuren naar een balkon. Deze verdieping heeft een hoogte van meer dan 3,20 meter, met een mooie houten keuken in het centrum, compleet met een werkeiland. Aan de grachtzijde bevinden zich twee vensters die veel natuurlijk licht binnenlaten en het eetgedeelte verlichten.
De slaapverdieping, gelegen op de tuinverdieping, is koel en heeft een eigen toegang. De hoofdslaapkamer aan de voorzijde is voorzien van op maat gemaakte kasten en een en-suite badkamer. Deze badkamer is uitgerust met een vrijstaand ligbad en een inloopdouche met dubbele douches. De twee achterste kamers zijn van goed formaat en delen een badkamer met inloopdouche en wastafel. Er is tevens een aparte wc en een berging aan de voorkant van de woning.
De tuin biedt in de ochtend en avond zon, met een bank die speciaal is ontworpen om in de middagzon te genieten. Een prachtige plataan zorgt voor de nodige privacy, en er is slim gebruikgemaakt van kunstgras en klinkerbestrating.
Buurtgids
Het appartement bevindt zich in een omgeving met een divers aanbod aan specialiteitenwinkels, waaronder banketbakkerij Holtkamp, Slagerij de Leeuw en de Albert Heijn, evenals de Albert Cuypmarkt voor dagelijkse boodschappen. Voor heerlijke koffie, lunch of diner zijn er talrijke horecagelegenheden te vinden aan de Weteringschans, Vijzelgracht en Utrechtsestraat. Bovendien is “De Pijp” gemakkelijk te bereiken.
Bijzonderheden
• Gebruiksoppervlakte wonen circa 166 m²
• Tuin gelegen op het noorden van circa 70 m²
• Gelegen op eigen grond
• Energielabel A
• Studio Piet Boon en Anne Claus Interiors
• Servicekosten VvE € 190,88 per maand
• Voorschot stookkosten € 190,00 per maand
• Voorzien van nieuwe fundering in 2020
• Volledig gerenoveerd in 2020
• Gemeentelijk beschermd/ Rijksbeschermd stadsgezicht
• Onderdeel UNESCO Werelderfgoed
Mazzelman
Enige tijd geleden hadden we contact met de verkopers over de verkoop van hun benedenhuis. Na een periode van radiostilte hebben zij besloten om te verhuizen voor een leven met meer groen. Ze zijn nu op zoek naar een vrijstaand huis in Muiden met veel ruimte en een natuurlijke omgeving.
Dit stijlvolle benedenhuis komt nu te koop op een zeer gewilde locatie in het populaire postcodegebied 1017. Het complex is in 2020 volledig gerenoveerd, inclusief de fundering en het casco. De naam van het complex verwijst naar de bijnaam van Nicolaas Witsen, die bekendstond als een duizendpoot; in het Bargoens wordt dit een Mazzelman genoemd.
Otte van Apeldoorn | Makelaar Broersma Wonen
Judith de Jong | Makelaar Broersma Wonen
In de tweede helft van de 19e eeuw was de neorenaissance de populairste bouwstijl, een periode waarin de Hollandse Renaissance uit de 16e eeuw opnieuw werd geïnterpreteerd. Deze stijl kenmerkt zich door horizontale natuurstenen banden tussen het metselwerk en trapgevels die nauwelijks te onderscheiden zijn van de oorspronkelijke renaissancegevels. Het historische karakter werd verder versterkt door een rijkere decoratie, wat ook gold voor winkels die met opvallende gevels de aandacht van het publiek wisten te trekken.
Op de plek waar nu de Den Texstraat, Nicolaas Witsenstraat en Pieter Pauwstraat liggen, stond tussen 1845 en 1885 de Hollandsche Gazfabriek. Deze fabriek werd opgericht door suikerfabrikant C. de Bruyn & Zonen om de concurrentie aan te gaan met de al gevestigde Imperial Gaz Company, de zogenaamde ‘Engelse’ gasfabriek. Suikerraffinadeurs, grote afnemers van gas, zagen de prijzen van de Engelse fabriek stijgen en besloten zelf gas te produceren.
Vanaf 1890 werden er op deze locatie huizen gebouwd, met de aanleg van twee nieuwe straten: de Den Texstraat, vernoemd naar oud-burgemeester C.J.A. den Tex (1824-1882), en de Nicolaas Witsenstraat, genoemd naar een voormalige 17e-eeuwse burgemeester. De speeltuin in het Weteringplantsoen werd verplaatst naar de huidige locatie. In 2020 onderging het gebied een volledige renovatie, inclusief de aanleg van een nieuwe fundering.
Dit dubbele benedenhuis biedt een ongeëvenaard verblijf op een prachtige locatie. De entree, bereikbaar via een stenen buitentrap, leidt naar een tochtportaal met een slimme garderobekast.
Het hart van de woning wordt gevormd door een keuken van sublieme kwaliteit, gekenmerkt door een robuust houten design. Het kookeiland, afgewerkt met een verfijnd marmeren blad, fungeert als het middelpunt van de ruimte. De achterwand, uitgevoerd in dezelfde houtsoort, biedt ruimte aan hoogwaardige apparatuur en creëert tegelijkertijd een subtiele overgang naar het woongedeelte.
Het eetgedeelte biedt een weids uitzicht over de Singelgracht, terwijl de verheven positie zorgt voor aangename privacy. Twee royale, zuidelijk georiënteerde vensters laten overvloedig daglicht binnenstromen.
Het zitgedeelte aan de achterzijde imponeert met riante afmetingen van zes meter breed en een hoogte van meer dan 3,20 meter. Openslaande deuren naar het balkon bieden een fijne uitloop. Vanaf het balkon leidt een goedlopende trap naar de tuin. Een strakke visgraatvloer met vloerverwarming en op maat gemaakte kasten completeren dit sfeervolle geheel.
De tuinverdieping is een oase van rust, gewijd aan ontspanning en persoonlijke verzorging. De hoofdslaapkamer, gelegen aan de voorzijde, gaat naadloos over in een en-suite badkamer met elegante vaste kasten.
Deze badkamer is een lust voor het oog, uitgerust met een vrijstaand ligbad, een op maat gemaakte natuurstenen wastafel en een royale inloopdouche. Grote plavuizen met vloerverwarming en witte zelliges in de doucheruimte creëren een luxueuze sfeer.
Aan de rustige achterzijde bevinden zich twee aanvullende slaapvertrekken. Eén kamer beschikt over een vierseizoenen pui die toegang biedt tot de tuin. De andere kamer onderscheidt zich door subtiel geïntegreerde maatwerk kasten en een klassiek Frans behang in “toile de Jouy” stijl, wat een tijdloze elegantie uitstraalt.
De gehele woning is voorzien van vloerverwarming, wat bijdraagt aan de serene ambiance en luxe. De luxe badkamer, ten behoeve van de twee achtergelegen slaapvertrekken, is een toonbeeld van verfijnde functionaliteit. Een royale inloopdouche met drain en een subtiel opzetrandje vormt het middelpunt van deze ruimte. De wanden zijn met zorg afgewerkt; deels bekleed met zachte leemstuc, deels met elegante witte Zelliges tegels, wat een harmonieus samenspel van texturen creëert. Een op maat vervaardigde wastafel met dubbele wandkranen voegt een extra luxe element toe. Beide badkamers zijn uitgerust met comfortabele vloerverwarming, wat bijdraagt aan het algehele comfort.
De tuin
De tuin, toegankelijk via een trap vanaf de woonverdieping, biedt een serene ontsnapping in het bruisende stadsleven. Deze zorgvuldig ontworpen buitenruimte harmoniseert functionaliteit met esthetiek.
Centraal in de tuin ligt een strak gazon van kunstgras, omgeven door sierlijke bestrating in visgraatmotief, een subtiele verwijzing naar het interieur. De houten omheining, begroeid met klimop, waarborgt privacy en vormt een stijlvol decor voor de weelderige beplanting. Een op maat gemaakte geïntegreerde zitbank nodigt uit tot ontspanning en maakt het mogelijk om snel gebruik te maken van deze fijne buitenplek.
Buurtgids
Het appartement bevindt zich in een omgeving met een divers aanbod aan specialiteitenwinkels, waaronder banketbakkerij Holtkamp, Slagerij de Leeuw en de Albert Heijn, evenals de Albert Cuypmarkt voor dagelijkse boodschappen. Voor heerlijke koffie, lunch of diner zijn er talrijke horecagelegenheden te vinden aan de Weteringschans, Vijzelgracht en Utrechtsestraat. Bovendien is “De Pijp” gemakkelijk te bereiken.
Bereikbaarheid
Het appartement is goed bereikbaar met de fiets, auto en openbaar vervoer. De Ring A10 is met de auto binnen 15 minuten te bereiken via afslag S109 en S112. Vanaf halte Frederiksplein en de Vijzelgracht vertrekken verschillende tram- en buslijnen, zoals trams 1, 3, 7, 19 en 24. De Noord-Zuidlijnhalte biedt directe verbindingen met Amsterdam Centraal, Amsterdam Noord en Amsterdam Zuid, met aansluitingen op trein- en streekvervoer.
Parkeergelegenheid
Parkeren is mogelijk via een vergunningenstelsel op de openbare weg (vergunningsgebied Centrum-2g), waarbij er vrijwel altijd een parkeerplek beschikbaar is. Met een parkeervergunning voor Centrum-2g is parkeren in Centrum-2 toegestaan. De kosten voor een parkeervergunning voor bewoners bedragen €315,60 per 6 maanden, met een huidige wachttijd van 4 maanden. Een tweede parkeervergunning is in dit gebied niet mogelijk. Daarnaast is het ook mogelijk om met een parkeervergunning kosteloos te parkeren in garage Vijzelgracht. (Bron: Gemeente Amsterdam, oktober 2024).