Sfeervol en karakteristiek wonen in een jaren dertig huis. Dit heerlijke, ruim opgezette familiehuis van in totaal 318 m² (inclusief 78 m² souterrain) biedt een rustige en groene ligging aan een brede straat. Met zowel een voortuin als een zonnige, diepe achtertuin is het bijzonder kindvriendelijk. De royale maatvoering en de sfeervolle architectuur maken dit herenhuis perfect geschikt voor een gezin. Het huis beschikt momenteel over zes slaapkamers, een studeerkamer, twee badkamers, drie separate toiletten, een ruime living, een souterrain over de volledige vloeroppervlakte, en een zonnige achtertuin op het zuiden. De voortuin zorgt voor extra privacy vanaf de straat en biedt een ideale plek voor onder andere het stallen van een fiets. 

Rondleiding
De royale woonkamer van bijna 60 m² is opgedeeld door een kastenwand. Aan de voorzijde bevindt zich een sfeervolle zithoek met een open haard, perfect om 's avonds te ontspannen of op koude dagen bij het haardvuur te zitten. Aan de zonnige achterzijde bevindt zich de eetkamer, met directe toegang tot de tuin en een praktische verbinding naar de gesloten keuken. De achtertuin is een groene oase van meer dan 10 meter diep en op het zuiden gelegen, waardoor u de hele dag van de zon kunt genieten. Er is een terras direct achter het huis en een beschut zitje in de tuin. Op de eerste en tweede verdieping zijn balkons, en op de bovenste verdieping bevindt zich een dakterras, zodat elke verdieping een eigen buitenruimte heeft.
De eerste verdieping biedt aan de achterzijde een slaapkamer met aangrenzende kleedruimte, twee kastenwanden en een badkamer. De badkamer heeft ook een toegang vanaf de kamer aan de voorzijde. De kamer aan de voorzijde, met prachtig noorderlicht en een openhaard, is een lichte en ruime kamer die ook geschikt is als extra slaapkamer. De tweede verdieping beschikt over vier slaapkamers, waarvan twee ruime kamers van circa 20 m² en twee iets kleinere kamers, ideaal als babykamer of werkkamer. De badkamer centraal op deze verdieping is voorzien van een ligbad, ruime douche en dubbele wastafel. Het toilet is apart. Het souterrain, met vijf afzonderlijke vertrekken die door de vorige bewoners als wasruimte, pantry, wijnopslag, kinderspeelruimte en berging werden gebruikt, beslaat de volledige oppervlakte van de woning. Deze veelzijdige ruimtes bieden bovendien mogelijkheden voor een logeerkamer, extra sportruimte, houtopslag of thuiswerkplek, wat het souterrain een waardevolle aanvulling maakt op het woonoppervlak.

Buurtgids
Dit huis is gelegen in het rustige en brede gedeelte van de Gerrit van der Veenstraat, tussen het Apollohouse en de Beethovenstraat. Dit deel van de straat kenmerkt zich door de brede stoepen en huizen met voortuinen. Het vele groen en het goede aanbod van scholen maken het een ideale locatie voor gezinnen.
Ontdek een scala aan boetieks, chique winkels en gastronomische restaurants die de buurt tot leven brengen. Van exclusieve modemerken tot verfijnde culinaire ervaringen, de Apollobuurt biedt een uitnodigende omgeving voor liefhebbers van winkelen en dineren. Ook voor de dagelijkse boodschappen biedt de omgeving veel mogelijkheden, met de Scheldestraat, Maasstraat en Beethovenstraat nabij. Voor diverse aanbevelingen kunt u onze website raadplegen.

Bijzonderheden
•    Woonoppervlakte van circa 318 m²
•    Voortuin van circa 33 m²
•    Achtertuin van circa 64 m² op het zuiden
•    Balkons en dakterras: totaal circa 26 m²
•    Gelegen op erfpachtgrond van de Gemeente Amsterdam. Einde tijdvak: 15-11-2053 (AB 1994 – 5-jaarlijkse indexering), canon € 5.127,98 per jaar
•    Reeds overgestapt naar eeuwigdurende erfpacht (AB 2016), gekozen voor canonbetaling
•    Energielabel D
•    Gemeentelijk monument
•    Rijksbeschermd stadsgezicht
•    Twee open haarden
•    Ouderdoms- en niet-zelfbewoningsclausule worden opgenomen in de koopakte

AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206770345

Huize Arbor
Sfeervol en karakteristiek wonen in een jaren 30-huis. Dit heerlijke, ruim opgezette familiehuis van in totaal 318 m² biedt een rustige en groene ligging aan een brede straat. Met zowel een voortuin als een zonnige achtertuin is het bijzonder kindvriendelijk. ‘Arbor’ verwijst naar het unieke glas-in-loodraam in de erker op de begane grond, waarin een berk is afgebeeld. Dit glas is aangebracht door de eerste bewoners, terwijl de grote magnolia in de voortuin in 1973 door de huidige eigenaren is geplant. Elke keer als ik door dit gedeelte van de Gerrit van der Veenstraat fiets, ervaar ik het rustige buurtgevoel, met alle voorzieningen op slechts enkele minuten loopafstand. Ideaal voor iedereen die royaal en rustig wil wonen, terwijl men toch van alle gemakken van de stad kan genieten. De royale maatvoering en de sfeer van de architectuur maken dit herenhuis perfect voor een gezin. Het huis beschikt momenteel over zes slaapkamers, een studeerkamer, twee badkamers, drie separate toiletten, een ruime living, een souterrain over de volledige vloeroppervlakte, en een zonnige achtertuin op het zuiden. Daarnaast zorgen de brede stoep en de voortuin voor extra privacy vanaf de straat; de voortuin is ideaal voor het stallen van bijvoorbeeld fietsen. Dit charmante herenhuis is ruim 50 jaar in dezelfde familie gebleven en wacht nu op nieuwe bewoners.


Judith de Jong | Makelaar Broersma Wonen
Daniël de Bont | Makelaar Broersma Wonen
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128977
Architectuur

Gerrit van der Veenstraat 17, gelegen in Amsterdam-Zuid, is een gemeentelijk monument dat opvalt door zijn architectonische en historische waarde. Dit deel van de straat, oorspronkelijk bekend als de Euterpestraat, werd in de jaren 1920 ontwikkeld en valt onder de bouwstijl van de Amsterdamse School, die bekendstaat om zijn expressieve en decoratieve architectuur.
Het pand op nummers 1-19 is in 1930 ontworpen door architect Gerrit Jan Rutgers. Rutgers was een vooraanstaand architect binnen de Amsterdamse School, gekenmerkt door baksteenconstructies, decoratieve elementen en een expressieve vormgeving. Dit blok woningen toont typische elementen van deze stijl, zoals de gedetailleerde gevelstenen en het gebruik van baksteen.
Naast de architectonische waarde heeft de straat een rijke geschiedenis, vooral uit de tijd van de Tweede Wereldoorlog. Na de oorlog werd de straat vernoemd naar de verzetsheld Gerrit van der Veen, ter ere van zijn moed en bijdragen aan het verzet.

AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206770469
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206770369
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128707
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128699
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128681
Wonen en koken

Wonen
De benedenverdieping heeft een vestibule die uitkomt op een brede gang met een leistenen vloer, welke toegang biedt tot de zonnige keuken en de aangrenzende, royale eetkamer en living. In de muur tussen het eet- en woongedeelte is een uitschuifbare scheidingswand ingebouwd, waarmee de grote ruimtes gescheiden kunnen worden.
Uniek aan deze woning is de riante living van ruim 60 m², opgedeeld door vaste kasten en een open haard. Aan de voorzijde bevindt zich een sfeervol zitgedeelte met erker, een fijne plek om ’s avonds tot rust te komen of bij de haard te zitten op een koude dag. De eetkamer bevindt zich aan de achterzijde, wat zorgt voor direct contact met de tuin en een gemakkelijke doorgang naar de afgesloten keuken. De keuken is een karaktervolle Bruynzeel-keuken uit de jaren ’70, uitgevoerd in een lichte en elegante kleurstelling. De keuken is ruim opgezet en zou bij een toekomstige indeling bij de living kunnen worden betrokken door middel van een doorbraak (hiervoor is een omgevingsvergunning nodig). Dit zal de breedte van het woonhuis versterken. De gesloten keuken biedt eveneens toegang tot de tuin.

AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128711
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128695
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128719
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128755
Slapen en baden

Slapen – eerste verdieping
Deze etage beschikt over twee zeer royale slaapkamers, beide met een praktische, vierkante indeling van circa 25 m². De slaapkamer aan de achterzijde is voorzien van een kleedruimte. In de slaapkamer aan de voorzijde bevindt zich de tweede open haard. De badkamer op deze verdieping is centraal geplaatst, waardoor deze toegankelijk is vanuit beide kamers. De lichte badkamer beschikt over een ligbad en een dubbel wastafelmeubel. Het toilet is separaat.

Slapen – tweede verdieping
Deze etage telt vier slaapkamers, waarvan twee grote en twee iets kleinere kamers. De grote slaapkamers hebben een praktische, vierkante indeling van circa 16 m². De kleinere kamers zijn ideaal als babykamer of werkkamer. De kleine kamer aan de voorzijde is verbonden met de zolder via een spiltrap. De centraal gelegen badkamer is toegankelijk voor alle kamers op deze verdieping en is uitgerust met een ligbad, ruime douche en wastafel. Het toilet is separaat.

Slapen – zolder
Op de zolder is een extra slaapkamer gecreëerd met een dakterras, ideaal als tiener- of logeerkamer.

AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206770445
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128827
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128789
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206770483
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206770491
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128871
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206770503
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128955
De buitenruimte

Dit familiehuis beschikt over een zonnige achtertuin op het zuiden, waar de hele dag van de zon kan worden genoten. Bijzonder aan dit herenhuis is de voortuin, die zorgt voor extra privacy en ideaal is voor het stallen van fietsen. Daarnaast heeft de slaapverdieping op de eerste en tweede etage zowel een balkon aan de voor- als achterzijde. Als extra biedt de bovenste etage een dakterras bij de slaapkamer. Zo heeft elke etage een buitenruimte om een deur open te zetten en verschillende plekjes om buiten te zitten.

Souterrain
Het souterrain beslaat de volledige oppervlakte van de woning en biedt een indrukwekkende hoeveelheid extra ruimte met vijf afzonderlijke vertrekken. De laatste bewoners hebben de verschillende ruimten in gebruik gehad als een ruim wasgedeelte, een pantry, wijnopslag, houtopslag, een kinderspeelruimte met pingpongtafel, een grote berging annex klusruimte en een technische ruimte. Er zijn echter verschillende mogelijkheden voor de invulling. De ruimtes kunnen bijvoorbeeld ook worden ingericht als speelkamer, logeerkamer, extra wijnkelder en/of thuiswerkplek, wat het souterrain tot een waardevolle aanvulling maakt op het totale woonoppervlak van de woning.

AM105384-1898660-Gerrit-van-der-Veenstraat-30,-Amsterdam-189091281
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128967
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-206128963
Buurtgids

Het huis is gelegen in het rustige en brede gedeelte van de Gerrit van der Veenstraat, tussen het Apollohouse en de Beethovenstraat. Dit deel van de straat wordt gekenmerkt door brede stoepen en huizen met voortuinen. Het vele groen en het ruime aanbod van scholen maken het een ideale locatie voor gezinnen.
Ontdek een scala aan boetieks, chique winkels en gastronomische restaurants die de buurt tot leven brengen. Van exclusieve modemerken tot verfijnde culinaire ervaringen: de Apollobuurt biedt een uitnodigende omgeving voor liefhebbers van winkelen en heerlijk dineren. In de directe omgeving zijn ook volop mogelijkheden voor de dagelijkse boodschappen, zoals in de Scheldestraat, Maasstraat en Beethovenstraat. Voor diverse aanbevelingen kunt u onze website raadplegen.

Bereikbaarheid
De locatie is uitstekend bereikbaar, zowel met eigen vervoer (dicht bij de Ringweg A10 en de belangrijkste uitvalswegen A2, A1 en A4) als met het openbaar vervoer (NS-stations RAI en Amsterdam Zuid, Noord/Zuidlijn en trams).

Parkeergelegenheid
Parkeren is mogelijk via een vergunningenstelsel op de openbare weg (vergunningsgebied Zuid 2.2). Met een parkeervergunning voor Zuid 2.2 mag u parkeren in Zuid-1, Zuid-2 en Zuid-8.
Een parkeervergunning voor bewoners kost €186,29 per 6 maanden. Momenteel is er voor dit vergunningsgebied geen wachttijd. Een tweede parkeervergunning kost €465,73 per 6 maanden. (Bron: Gemeente Amsterdam, oktober 2024).

1077 DS Gerrit van der Veenstraat 73 A1-39
Beethovenstraat 146 II-12
AM104100-1731803-Beethovenstraat-146II,-Amsterdam-137454800
Kenmerken
Gerrit van der Veenstraat 17, Amsterdam
Vraagprijs
  • € 2.850.000 k.k.
Beschikbaarheid
  • In overleg
Vertrekken
  • 9 kamers
  • 6 slaapkamers
  • 2 badkamers
Onderhoud
  • Intern: Redelijk
  • Extern: Redelijk tot goed
Oppervlakten & Inhoud
  • Woonoppervlakte: 318 m²
  • Overige inpandige ruimte: 1 m²
  • Gebouwgebonden buitenruimte: 26 m²
  • Tuinoppervlakte: 64 m²
  • Perceeloppervlakte: 170 m²
Bouwjaar
  • 1930
Installaties
  • Natuurlijke ventilatie
  • TV kabel
Ligging
  • Aan rustige weg
  • In woonwijk
Parkeren
  • Betaald parkeren
  • Parkeervergunningen
Type verwarming
  • CV Ketel
Type warmwater
  • Gasboiler eigendom
Bestemming
  • Woonruimte
Eigendomssoort
  • Erfpacht
Buitenruimte
  • Achtertuin
  • Voortuin
  • Balkon
  • Dakterras
  • Loggia
Kadastraal
  • Gemeente: Amsterdam
  • Sectie: Z
  • Nummer: 1382
Duurzaamheid
  • Energielabel D
Soort
  • Herenhuis
  • Tussenwoning
  • Woonhuis
Bijzonderheden
  • Beschermd stads of dorpsgezicht
  • Monument
Plattegrond
Gerrit van der Veenstraat 17, Amsterdam
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-203926541
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-203926563
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-203926599
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-203926627
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-203926631
AM105694-1929662-Gerrit-van-der-Veenstraat-17,-Amsterdam-203926635
Documenten
Gerrit van der Veenstraat 17, Amsterdam
Locatie
Gerrit van der Veenstraat 17, Amsterdam
Eten & drinken
264088316_309512271179442_4492361891256328028_n
242514067_218469310302263_8949483099160412699_n
01
Adres
Beethovenstraat 19,
1077 HM Amsterdam

Cafecito

Cafecito, een minimalistische koffiezaak, biedt hoogwaardige koffie uit stralend witte machines. Het is een onderdeel van de Cafecito-franchise, een Amsterdamse koffiebranderij die besloot koffiezaken te openen om hun eigen afzet te stimuleren toen de verkoop aan horecagelegenheden tijdens de pandemie stagneerde. Cafecito heeft al drie vestigingen in Amsterdam en één in Rotterdam. Cafecito is een tot de essentie teruggebrachte zaak. Je drinkt er topkoffie uit witte machines.

315761837_664619815074448_8137880443810625460_n
321084772_1555342291555230_7489434614896126447_n
02
Adres
Beethovenstraat 38,
1077 JJ Amsterdam

Et Claire

Op de Beethoven straat bevindt zich Et Claire. Et Claire is ontstaan uit een voorliefde voor de beste viennoiserie, koffie, (ijs)thee in combinatie met eindeloze zoete en hartige mogelijkheden.  Het motto bij et Claire is ''ne vous contentez pas de moins'', wat betekent dat je niet genoegen moet nemen met minder.

89760007_208364853843740_4913033452334350336_n
03
Adres
Beethovenstraat 58,
1077 JK Amsterdam

Winebar QV

Bij Winebar QV kan je in principe de hele dag doorbrengen alsof je in Italië bent. Je begint met een Italiaanse espresso, luncht met een warme maaltijd en sluit af met een goed glas wijn met bijbehorend een Italiaanse aperitivo. Het is er gezellig en stijlvol ingericht en je kan aan de hoge krukken aan de bar zitten, aan de lagere tafeltjes of op het kleine terras.

333838177_1395182361027309_276174909384860799_n
04
Adres
Ruysdaelkade 251,
1072 AX Amsterdam

KID

Levy Byron, Joshua Styns en Steven Mamahit begonnen tijdens de pandemie. Het concept begon als pop-up en heeft nu een vaste locatie op de Ruysdaelkade.  Het menu is inmiddels fors uitgebreid. Yakitori van kip met kaffir lime en chillies. Chickenwings gevuld met een tartaar van garnaal en een saus van shi-take. Geroosterde kool met gefrituurde ui en een hollandaise saus. En natuurlijk de inmiddels beroemde kip-sandwiches in allerlei varianten zoals bijvoorbeeld de Sichuan spiced firied chicken met pickles en knoflookmayonaise geserveerd op een sake kasu bricohe broodje. KID schenkt er cocktails, bier en een kleine selectie wijn bij.

Cafe-Wildschut-Amsterdam-Zuid-terras-1-uai-1250×1000
Cafe-Wildschut-Amsterdam-ontbijt-lunch-brunch-diner-borrel-2-uai-1250×1000
05
Adres
Roelof Hartplein 1,
1071 TR Amsterdam

Café wildschut

Café wildschut zit aan het Roelof Hartplein en is een ideale uitvalbasis om een drankje te doen. Vooral 's zomers ben je hier aan het goede adres, het terras heeft namelijk van 's ochtends vroeg tot 's avonds zon. Omdat het café aan een plein zit is er altijd reuring. Het café is gevestigd in een monumentaal pand van de Amsterdamse school en heeft kosmopolitisch interieur met jaren '20 elementen. Er komt een gemêleerd publiek en is inmiddels al decennia een begrip onder Amsterdammers. Je kan hier ook terecht voor ontbijt, lunch en diner.

Sjefietshe-Amsterdam-Restaurant-01
Sjefietshe-Amsterdam-Restaurant-06-750×1000
06
Adres
Van Ostadestraat 1,
1072 SL Amsterdam

Sjefietshé

Sjefietshe is een cevicheria in het midden van de Pijp, met een mooi terras met genoeg plek. Voor eenieder die niet bekend is met het heerlijke Zuid-Amerikaanse gerecht: het klassieke Peruviaanse voorgerecht bestaat uit rauwe (wit) vis die ‘gegaard’ is in limoensap. Het gerecht wordt geserveerd met chili, koriander, rode ui en een oceaan aan limoen. Een overdonderende smaaksensatie en daarom ook moeilijk om goed te evenaren. Sjefietshe doet een goede poging en maakt met een Amsterdamse flair een goede eigen variant. Naast de ceviches met verschillende soorten vis is er ook de optie om van lekkere bites te genieten, waaronder de Sjefietshe special: de door hun uitgevonden ‘hotdoctopus’. Genoeg redenen om hier dus langs te gaan en voor jezelf te besluiten of de zaak erin slaagt je mee te nemen naar hogere Zuid-Amerikaanse sferen!

foto-oesters
07
Adres
Van Baerlestraat 158,
1071 BG Amsterdam

Brasserie van Baerle

De Franse brasserie van Baerle is niet meer weg te denken uit het Amsterdamse stadsbeeld. Met een levensloop van al 41 jaar in Amsterdam-Zuid, is het een vertrouwde plek. De compacte lunch- en dinerkaart bestaat uit klassieke gerechten uit de overwegend Franse brasserie keuken én vernieuwende eigentijdse gerechten.  In het seizoen zijn er altijd oesters, asperges en kreeft. Naast à la carte is er zowel voor lunch als diner een wisselend 3-gangen keuzemenu dat sinds 2010 jaarlijks door Michelin met een ‘BIB Gourmand’  onderscheiden wordt. Grootspraak, de restaurantgids voor wijnliefhebbers, rangschikt Brasserie van Baerle al jaren tot de beste ‘wijnrestaurants’ van Amsterdam.

tip_10694-edible-treasures-large
08
Adres
Jacob Obrechtstraat 75,
1071 KK Amsterdam

Edible Treasures

In een voormalige slagerij in Amsterdam Zuid huist de concept store Edibe Treasures. Naast de 'edibles en drinkables' in de koffieshop vind je hier een prachtige selectie van alles voor op de tafel zoals zilverwerk, keramiek, tafellinnen, maar ook kookboeken en accessoires. Er worden ook regelmatig pop ups en workshops georganiseerd.

10388075_451384665012811_909562328407685569_n
10985537_451384838346127_3104155378018227811_n
09
Adres
Dusartstraat 53 h,
1072 HP Amsterdam

En Japanese kitchen & Sake bar

En Japanese kitchen & Sake bar opent in 2015 zijn deuren. Chef Ken Osawa en Ryuji Ikemizu (restaurant manager), die voorheen bij Yamazato werkten, brengen de originele Japanse keuken in zicht.  Iedere maand maakt chef Ken Osawa (geboren & opgegroeid in Hokkaido) een nieuw menu in 3, 6 of 8 gangen met oog voor de seizoenen. Manager Ikemizu paart deze aan de mooiste sakes. De sashimi en sushi zijn allebei van top kwaliteit en het wordt altijd mooi geserveerd.

 

84942268_1529941500492597_3844385910518972416_n
10
Adres
Apollolaan 138,
1077 BG Amsterdam

Roberto's Restaurant Amsterdam

In de top tien Italiaanse restaurants van Amsterdam mag Roberto’s niet ontbreken. Het restaurant is gelegen in het Hilton hotel, waar de iconische Italiaanse keuken sinds 25 jaar de borden vult. Het restaurant draait om pure en simpele smaken met gerechten als dungesneden aubergine, groene farfalle pasta met kreeftensaus en Lava cake.

Schermafbeelding 2022-06-20 om 13.47.57
Schermafbeelding 2022-06-20 om 13.49.19
11
Adres
Johannes Vermeerstraat 52,
1071 DT Amsterdam

Café Loetje

In 1977 werd café Loetje opgericht als biljartcafé door Ludwig 'Loetje' Klinkhamer, maar het duurde niet lang voor men het biljart inruilde voor de ossenhaasbiefstuk die werd geserveerd. Meer dan veertig jaar later is Loetje een gigantische keten en is het oorspronkelijke 'Café' een begrip in Amsterdam. De smakelijke biefstuk wordt geserveerd met huisgemaakte frietjes en zwemt in verse jus - om je vingers bij af te likken!

IMG_6482-HDR-2048×2048
Sora_02s
12
Adres
Ceintuurbaan 49,
1072 ET Amsterdam

Sora Sapporo

Sora Sapporo Ramen serveert authentieke Japanse ramen en andere Aziatische gerechten. Het restaurant heeft twee vestigingen in Amsterdam, waarvan één is geleden aan de Ceintuurbaan in de Pijp. Het restaurant staat bekend om zijn smaakvolle noedels. Deze noedels worden geïmporteerd uit Japan, waar ze gespecialiseerd zijn in het bereiden van dit product. Ook de bouillon, die deel uit maakt van de miso soep en de tonkotsu shoyu ramen is het proberen waard. Voor degenen die liever thuis van een heerlijke kom noedels genieten: Sora Sapporo Ramen bezorgt ook aan huis.

Schermafbeelding 2022-09-28 om 17.27.18
Schermafbeelding 2022-09-28 om 17.26.37
13
Adres
Ceintuurbaan 238,
1072 GE Amsterdam

Tapi 'n Bowls

Bij Tapi 'n Bowls bieden ze Braziliaanse gerechten met een moderne jonge twist. De specialiteiten zijn Tapiocas en exotische smoothie bowls. De smoothie bowls worden geserveerd met meer dan 200 verschillende soorten vruchten met verschillende kleuren en smaken. De tapioca is een gerecht van cassave zetmeel, wat erg populair is in het noorden van Brazilië. De Tapioca heeft een knapperige buitenkant en is zacht van binnen. Daarbij is het ook erg gezond omdat het geen geen gluten, vetten, lactose of suiker bevat.

 

366463382_3442100836044283_4217378537140301143_n
366411821_293571546686558_858409787167627600_n
14
Adres
Ceintuurbaan 246h,
1072 GG Amsterdam

Ikkoku

Bij Ikkoku izakaya  serveren ze individuele traditionele en bijna niche izakaya-gerechten met hun eigen kijk op sake, wijn en cocktailpairing. De twee eigenaren begonnen tijdens covid in 2020 Sushi Fanatics en opende daarna omakase shigure. Ikkoku is een nieuwe uitdaging omdat ze nog dieper de niche en onbekende wereld van de Japanse keuken ingaan. De individuele à-la-carte gerechten variëren van echt traditionele izakaya-gerechten tot Japanse gerechten die je in Europa niet vaak tegenkomt,

 

Hakata-Senpachi-dsc_0680-4000PX-1024×683
15
Adres
Wielingenstraat 16,
1078 KK Amsterdam

Hakata Senpachi

Prachtig Japans eten en de lekkerste saké's; dat is Hakata Senpachi. Dit restaurant aan de Wielingenstraat bestaat al langer dan 20 jaar en heeft in al die jaren altijd haar autentieke japanse sfeer behouden. De manier waarop restaurant is ontworpen doet het lijken op een echt Japans restaurant in de steegjes van Tokyo. Hakanta Senpachi is als Yakitori-ya - gespecialiseerd in het maken van gegrilde kipspiesjes, die in Japans Yakitori worden genoemd. De spiesen worden gegrild via traditionele kookwijzen op de houtskool grill. Deze grill staat overigens in het midden van het restaurant waardoor de ruimte altijd volhangt met de lekkerste aroma's.

16
Adres
Scheldestraat 68,
1078 GM Amsterdam

Venetië IJS

Bij Venetië hebben ze ambachtelijk Italiaans ijs. Het zijn veelal Italiaanse mensen die de bolletjes scheppen en dat merk je dan ook aan hun charmante accent en hun vriendelijke glimlach. Het ijs is huisgemaakt en ze hebben veel verschillende smaken en heerlijke slagroom. Het interieur is authentiek Italiaans met genoeg zitplekken binnen. In de zomer staan er buiten tafels en stoelen op het terras om even rustig je ijsje op te eten.

339816079_240302538447892_8075740380035601622_n
17
Adres
Van Baerlestraat 47-49,
1071 AP Amsterdam

L'Entrecôte et les Dames

L’Entrecôte et les Dames omarmt het concept van een formule-restaurant, zoals de Fransen het noemen. Binnen een sfeervol ingerichte Franse brasserie staat de entrecôte centraal, altijd met een lichte 'bleu' bereiding van het Maas-Rijn-IJsel rund. Dit wordt geserveerd met frietjes en een verfrissende salade. Als je hierna nog trek hebt krijg je nog een keer een portie opgediend. Liever geen vlees? Als alternatief serveren zij in roomboter gebakken sliptong met ravigottesaus. Zelfde formule en zelfde prijs als het entrecôte menu.

Schermafbeelding 2022-07-01 om 15.54.18
18
Adres
Scheldestraat 45BG,
1078 GG Amsterdam

Vinnies

Bij Vinnies draait het om goed en eerlijk eten. Dit restaurant serveert ook all-day ontbijt en lunch. Je kunt bijvoorbeeld kiezen uit lekkere broodjes, gerechten met ei en zelfs Marokkaanse couscous of linzensoep. Als je liever komt voor een drankje ben je bij Vinnies ook op het juiste adres; ze zetten heerlijke koffie en maken ook de mooiste sappen en cocktails voor je klaar. Laat je liever de lunch bezorgen? Geen probleem: Vinnies verzorgt ook catering en heeft een eigen take-away lunchmenu.

image-asset
19
Adres
Ceintuurbaan 71 H,
1072 EW Amsterdam

Kafé Kontrast

Kafé Kontrast is ontstaan uit de liefde voor het ongecompliceerde. Ze laten zich  inspireren door hun Scandinavische roots en de charme van cafés in Zuidoost-Azië.  De essentie is om een ruimte te creëren waar mensen kunnen eten, drinken en gewoon zichzelf kunnen zijn. Op doordeweekse dagen bieden ze een diner aan en in het weekend serveren ze brunch.

Boodschappen
hergo
20
Adres
Beethovenstraat 49,
1077 HN Amsterdam

Slagerij Hergo

Slagerij Hergo is de vleesspecialist in Amsterdam. Al in 1930 begon de heer Cantor, een Duitse worstmaker, samen met zijn vrouw die uit een Amsterdamse slagersfamilie kwam, zijn slagerij met typische Duitse worstspecialiteiten. Met het motto ‘De slager met ’n koksmuts’ is Hergo uitgegroeid naar vier verschillende locaties en is zo tegenwoordig niet meer weg te denken uit het straatbeeld van Amsterdam. Met jachtworst, hausmacher, ossenworst, pekelvlees maar ook met een broodje filet americain onderscheidt Hergo zich als slagerij in het topsegment.

86970959_3017388671613224_8101255914595549184_n
21
Adres
Van Baerlestraat 67,
1071 AR Amsterdam

Renzo’s Delicatessen

Bij Renzo’s Delicatessen draait het om huisgemaakte, culinaire en Italiaanse producten. Alle gerechten worden hier dagvers gemaakt. Naast Renzo’s klassiekers is er ook een variërend menu. Voor de een is Renzo’s een buurtwinkel en voor de ander een plek om te lunchen of dineren. Je kan er ook terecht voor boodschappen, een Italiaanse meeneem menu of  een broodje. En dan vooral het broodje Dino: rundergehakt of warme kippendijen met de beruchte dinosaus, zonnemayo, rucola en zongedroogde tomaatjes.

180912402_1910769552415460_9061827722288066926_n
22
Adres
Scheldeplein 20,
1078 GR Amsterdam

Sab’s Deli

Bij Sab’s Deli ligt de focus op echt lekker, maar net wat specialer dan normaal, en uiteraard waar mogelijk duurzame en lokale producten. Al deze dingen samen vormen het merk ‘Sab’s. Ze verzorgen ook complete caterings van thuisdiners tot heerlijke borrelhapjes. Gelegen vlak naast de drukke RAI in Amsterdam Zuid, kan je ook altijd als je net de trein uitstapt even binnenlopen en kijken wat de pot schaft. Het zal niet tegenvallen!

Interieur
5a1eff_bf84a6dcd25c4e9983e1e74f8140f4da_mv2
23
Adres
Rubensstraat 45,
1077 MJ Amsterdam

Flower fusion

Elke zaterdag van 9:30 tot 17:00 kunt u Ilona Bokma van Flowerfusion vinden op de ZuiderMRKT. Unieke en schitterende bloemen waardoor je het gevoel krijgt middenin een pluktuin te staan. Doordat Ilona iedere week andere bloemen, planten en kleuren uitzoekt die aansluiten bij het seizoen, is het elke zaterdag weer een feestje om langs te gaan bij Flowerfusion.

Kunst & cultuur
202309galerie+fleur+&+wouter_MG_0118
WIDE59
24
Adres
Van Ostadestraat 43,
1072 SN Amsterdam

Galerie Fleur & Wouter

Galerie Fleur & Wouter werd in 2019 opgericht door Fleur Feringa en Wouter van Herwaarden. De galerie heeft als missie jongeren te betrekken bij kunst, hen vertrouwd te maken met galerieën en aan te moedigen om kunst te verzamelen. Deze toegankelijke en inclusieve filosofie weerspiegelt zich in alle activiteiten. Ze streven naar begrijpelijke communicatie en heldere verhalen.

 

35bbaf_61b11900b0874d829350247b7015092d~mv2
25
Adres
Van Ostadestraat 43A,
1072 SN Amsterdam

GoMulan Gallery

In 2018 opende GoMulan Gallery haar deuren als een pop-up galerie, opgericht door Mulan Go (1998). Slechts drie maanden later vestigde de galerie zich permanent als een artistieke ruimte. Het voornaamste doel van deze galerie is het bieden van een platform aan opkomende kunstenaars. De galerie toont zowel opkomende talenten als gevestigde kunstenaars en creëert zo een sterke inhoudelijke brug tussen verschillende generaties.

Licht is nooit zomaar licht. Voor Dimitri Saddi, oprichter van PSLab, is het een taal waarmee je verhalen vertelt.

Licht is nooit zomaar licht. Voor Dimitri Saddi, oprichter van PSLab, is het een taal waarmee je verhalen vertelt.

Noord in beweging

Noord in beweging

Kunstagenda april 2025

Kunstagenda april 2025

Onlangs bekeken
Bekijk het overzicht

Deze site maakt gebruik van cookies.

Voor welke cookies geef je akkoord?