Wonen in HAUT is niet zomaar wonen. Het iconische gebouw waar gebruik is gemaakt van hout en waar duurzaamheid (energielabel A+) één van de belangrijkste aspecten is geweest bij de ontwikkeling. Een gebouw waar de toekomst en het heden samen komen. Het moderne appartement van 154 m² is gelegen op de tweede etage met iconisch zicht over de Amstel én direct te betrekken. Er zijn drie slaapkamers, twee badkamers en een zonnig terras van ca. 16 m² op het westen. Comfortabel wonen op één woonlaag met in de onderbouw een eigen parkeerplaats.


De entree geeft meteen de moderne en stoere uitstraling weer van het gebouw en het appartement. Bij de brievenbussen is er ook een bringme systeem voor pakketjes achter te laten. Er zijn twee liften aanwezig.


Tweede etage
De verdieping telt 3 appartementen waarbij deze woning gelegen is aan de kopse kant. Dit geeft een uniek uitzicht over het water met behoud van contact met de straat.
De royale living heeft veel glas van plafond tot vloer met de focus op de waterkant. Door het vele glas en de hoogte plafonds (2,86 m) wordt het ruimtelijk gevoel meer dan versterkt.
De eigentijdse keuken (Leicht) sluit helemaal aan bij het design, er is gekozen voor een rvs werkblad en is uitgevoerd met kookeiland. De keuken is uiteraard voorzien van luxe inbouwapparatuur zoals koelkast/vriezer, inductie koken, grote oven, quooker, vaatwasser etc. Aan het eiland is een houten bargedeelte geplaatst, een gezellige plek in de keuken voor een kop koffie in de ochtend of een glas wijn tijdens het koken. Het gebruik van verschillende materialen geeft een mooie mix en een natuurlijke uitstraling.
Het terras grenst aan de living en door de schuifpui een mooi verlengstuk van de living. Het terras is de ideale plek om te genieten van het uitzicht over het water en omgeving. Het terras van ca. 16 m² is gelegen op het westen.






De hoofdslaapkamer is gelegen aan de achterzijde met haar eigen badkamer en ook toegang tot het terras. De badkamer is uitgevoerd in een neutrale kleurstelling met een royale inloopdouche en dubbele wastafel.



De overige twee slaapkamers grenzen aan elkaar en liggen aan de oostzijde. De tweede badkamer is uitgevoerd in dezelfde stijl met inloopdouche en wastafel.
Er is gekozen voor een gietvloer in het gehele appartement, de kleur geeft rust en uiteraard door de vloerverwarming zeer comfortabel.
In de onderbouw zijn twee lagen met parkeergelegenheid, de parkeerplaats bij dit appartement is gelegen op -1. Tevens is er op de begane grond een gemeenschappelijke fietsenstalling





Design visie
Het bijzondere appartement maakt onderdeel uit van het iconische en inspirerende gebouw HAUT.
HAUT is niet alleen de hoogste houten woontoren van Nederland, maar ook een poort naar de stad en een verrijking voor de Amsterdamse skyline. Omgekeerd laat HAUT bewoners optimaal genieten van Amsterdam. Dankzij hoge plafonds van circa 2,86 meter, grote ramen vanaf de vloer en ruime buitenruimtes. Met glazen gevels ruim 10 meter breed biedt HAUT een ongekend mooi uitzicht op de stad. Nog nergens ter wereld werd zoveel transparantie gecombineerd met hout. HAUT toont aan dat innovatief en duurzaam bouwen uitstekend samengaan met hoogwaardige architectuur. Zonder concessies te doen aan luxe en wooncomfort. Bovendien is HAUT kleinschalig van opzet: elke woonlaag heeft slechts twee of drie appartementen.
De architect
HAUT is een bijzonder landmark geworden voor Amsterdam en een gebouw met topappartementen. Met HAUT maken we écht hoogwaardige architectuur en creëren wij een bijzondere woonplek in de stad. HAUT laat zien dat dit allemaal kan met een houten draagconstructie. Dat is, internationaal gezien, nog nauwelijks vertoond.
HAUT is daarmee een van de meest innovatieve gebouwen ter wereld – Do Janne Vermeulen, partner en architect Team V Architectuur.
Duurzame innovatie
HAUT is van hout. Eeuwenoud bouwmateriaal en tegelijk dé innovatie in duurzaam bouwen. Hout stoot niet uit, maar slaat CO2 natuurlijk op. In het hout van HAUT zit zo’n 2.500 ton CO2 opgeslagen. Bouwen met
duurzaam Europees naaldhout voor de draagconstructie in plaats van bouwen met beton levert bovendien een enorme vermindering van de CO2-uitstoot in het bouwproces op: de besparing is ongeveer gelijk aan de CO2-uitstoot die hoort bij het primair energiegebruik van de 52 woningen gedurende ongeveer 10 jaar.
Naast de houten hoogbouwconstructie heeft HAUT zonnepanelen op het dak en in de gevel voor de opwekking van duurzame energie. Tot slot: alle toegepaste materialen in HAUT zijn zoveel mogelijk herbruikbaar.
Door de vele duurzame eigenschappen is het ontwerp van HAUT goed voor het hoogst haalbare duurzaamheidslabel: BREEAM Outstanding. Een beloning voor het vernieuwende materiaalgebruik en de innovaties op het gebied van energie- en waterbesparing, gezondheid, veiligheid, licht en comfort.

Buurtgids
Het appartement is gelegen in het gebouw genaamd HAUT. HAUT maakt deel uit van het Amstelkwartier, de gevarieerde wijk tussen Amsterdam-Zuid, de Rivierenbuurt en Watergraafsmeer. Vanuit elke woning is te zien wat het Amstelkwartier te bieden heeft: urban living perfect gecombineerd met de rust van water en groen. HAUT biedt zo het beste van twee werelden. Direct wonen aan de Amstel, met aan de andere kant van de Korte Ouderkerkerdijk: Park Somerlust, de buitenplaats van het Amstelkwartier. De komende jaren ontwikkelt het Amstelkwartier zich nog verder als prettige woonwijk. Op het programma staan een fietsbrug over de Weespertrekvaart richting Watergraafsmeer en een winkelcentrum.
Pal voor de deur van HAUT ligt de jachthaven met restaurant George Marina. Naar de Amsterdamse grachten is slechts vijf minuten varen. Behalve een waanzinnig uitzicht biedt de Amstel nog veel meer moois.
Roeien op een stille zondagochtend. Zwemmen op een warme zomeravond. Lekker joggen langs de oever. Of alleen maar dagdromen aan het water. Wonen aan de rivier maakt gelukkig op elk moment van de dag.
HAUT is bovendien aantrekkelijk gelegen midden in Amsterdam. De dagelijkse boodschappen doen kan in de echt Amsterdamse Rijnstraat. Ook in de buurt van HAUT: uitstekende restaurants en cafés zoals L‘Osteria, Rijssel en tHuis aan de Amstel.



Bereikbaarheid
Het appartement is op loopafstand van het Amstelstation (trein/bus/metro) of metrostation Spaklerweg met zeer goede verbindingen naar o.a. Schiphol of het centraal station. Uitvalswegen naar A10 (S111) zijn binnen enkele minuten met directe aansluitingen naar A1/A4/A9.
HAUT is bovendien aantrekkelijk gelegen midden in Amsterdam. De dagelijkse boodschappen doen kan in de echt Amsterdamse Rijnstraat. Ook in de buurt van HAUT: uitstekende restaurants en cafés als L‘Osteria, Rijssel en tHuis aan de Amstel. Op loopafstand metrostation Spaklerweg en het Amstelstation. Het centrum van de stad is op fietsafstand.
Parkeergelegenheid
Bewoners stallen hun fiets droog en veilig in de aparte half-ondergrondse fietsenstalling van HAUT. Hier is ruimte voor wel 175 fietsen. De ingang van de gemeenschappelijke fietsenstalling bevindt zich direct naast de hoofdentree van HAUT, aan de Korte Ouderkerkerdijk.
In de ondergrondse parkeergarage van twee lagen kunnen bewoners hun auto kwijt. Met dit appartement koopt u twee parkeerplekken. Deze is te bereiken via twee autoliften, aan de Amstelbeststraat. Twee liften brengen de bewoners direct naar hun woonverdieping. In de parkeergarage bevinden zich ook enkele extra bergingen, aanvullend op de bergingen in de woningen zelf. Natuurlijk is hier gedacht aan voorzieningen voor het opladen van elektrische auto’s en fietsen.
De bijzonderheden
- Gebruiksoppervlakte wonen circa 154 m²
- Balkon gelegen op het westen van circa 16 m²
- Turn key appartement
- Gelegen op erfpachtgrond (Gemeente Amsterdam). Huidig tijdvak t/m 15-12-2067, te betalen canon bedraagt € 4187,- per jaar (fiscaal aftrekbaar)
- Overstap eeuwigdurende erfpacht reeds gedaan, er is gekozen om de canon vast te klikken (€ 1668,04)
- Energielabel A+
- Servicekosten VvE € 49,69 per maand voor de parkeerplaats
- Smart domotica systeem
- Vloerverwarming en -koeling
- Uniek in architectuur en uitzonderlijk in duurzaamheid
- Lift
- Zonnepanelen
- Parkeerplaats met elektrisch laadpunt (vraagprijs € 85.000,- k.k.)
- Gemeenschappelijke fietsenberging